You are here: Home » Східниця » Східницькі мінеральні джерела: стисла характеристика

Східницькі мінеральні джерела: стисла характеристика

Широкий спектр лікувальної дії цілющих джерел охоплює захворювання органів травлення та обміну речовин, нирок та сечовидних шляхів, опорно-рухового апарату, ендокринної та нервової систем. За універсальні оздоровчі властивості «Нафтуся» здобула славу «живої води».

Окрім слабомінералізованої «Нафтусі» з високим вмістом органічних речовин нафтового походження, курорт пишається мінеральними водами із вмістом заліза, унікальними лужними водами тощо.

Вживати мінеральну воду треба за призначенням лікаря холодною чи теплою в залежності від захворювання протягом, як мінімум, 3-х тижнів. Додатковим терапевтичним ефектом володіють озокеритні процедури, лікувальна фізкультура і, навіть, прогулянки на свіжому гірському повітрі.

Джерело №1 (лісова зона, поблизу вілли «Золоте руно»)

За допомогою цієї гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвої води лікують сечокам’яні хвороби, хронічні пієлонефрити та пієлоцистити, а також захворювання жовчовидільної системи.

Джерело № 1-с (вул.Зарічна, поблизу готельного комплексу «Три сини»)

Вода з підвищеним вмістом органічних речовин. Призначається при захворюваннях печінки, сечовидних шляхів, панкреатитах, пригнічує запальні процеси в організмі та сприяє вимиванню каменів та ниркового піску.

Джерело №2-с (вул. Т.Шевченка, неподалік автовокзалу) Гідрокарбонатно-натрієва вода середньої мінералізації (за складом типу «Боржомі») позитивно впливає на відновлення кислотно-лужної рівноваги та допомагає оптимізувати кислотноутворювальну функцію шлункових залоз. Найбільш ефективна при гастритах з підвищеною кислотністю, хронічних колітах, панкреатитах, виразкових хворобах.

Джерело №3 (лісова зона при виїзді з боку Борислава)

Слабокислотна гідрокарбонатно-кальцієва вода, що характеризується підвищеним вмістом корисних мікроелементів та запахом сірководню. Володіє сечогінною та протизапальною діями, відновлює роботу нирок та покращує кровообіг.

Джерела №№ 8,9,10 (бювет на початку вул. Т.Шевченка)

Слабомінералізовані гідрокарбонатно-кальцієві води з підвищеним вмістом марганцю, заліза, кремнієвої кислоти. Ефективні при лікуванні захворювань печінки, жовчних шляхів, а також при паталогіях сечовидних шляхів та нирок.

Джерело № 13 (поблизу готельного комплексу «Три сини»)

За допомогою цієї слабомінералізованої гідрокарбонатно-кальцієвої води з високим вмістом заліза можна покращити секреторну функцію шлункових залоз. Вода також прискорює утворення в крові еритроцитів, підвищує рівень гемоглобіну, виводить з організму радіонукліди. Рекомендується для лікування захворювань печінки, хронічних гастритів, залізонедостатньої анемії, променевої хвороби.

Джерело №15 (лісова зона поблизу санаторія «Гуцулка»)

Насичену залізом, вуглекислотою та марганцем воду призначають для лікування хронічних захворювань шлунку та виведення радіонуклідів з організму.

Джерело № 18 (вул.Котляревського поблизу готеля «Санта-Марія»)

Цій гідрокарбонатно-сульфатно-натрієвій воді властива ефективна жовчогінна дія. Рекомендується при захворюваннях печінки, нирок, жовчовидільної системи.

Джерела №№ 25,26 (лісова зона поблизу лікувально-оздоровчої бази «Зелений бір»)

Слабомінералізовані гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води. З їхньою допомогою лікують захворювання нирок, хронічні гепатити. Рекомендовані для відновлення організму після хвороби Боткіна.Східницькі мінеральні джерела

http://www.vidviday.com.ua/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *