Такі питання дуже часто виникають у туристів, особливо в тих, хто хотів би поїхати в Карпати “дикуном”. За словами лісників, ведмедів в Карпатах на території України залишилося всього 150 – 200 особин. Але чи небезпечна зустріч з ведмедем в Карпатах?
Думки лісників
Опитавши лісників карпатської місцевості, ми дізналися наступне. На території Карпат живе один різновид ведмедів – бурий ведмідь. Один з лісників, на ім’я Андрій, сказав, що ведмедів залишилося не так вже й багато через погіршення екології, полювання, слабкого контролю і тому він кожного ведмедя впізнає по морді. Ведмеді в районі Карпат не є небезпечними для людини (якщо звичайно це не ведмідь шатун), оскільки вони самі намагаються уникнути зустрічі з людиною. Саме тому туристам рідко, коли доводиться побачити ведмедя в лісі. Бурі ведмеді в основній своїй масі, намагаються знаходиться в максимально важкодоступних і диких місцях, подалі від людини. Однак не варто розкидати біля себе залишки продуктів харчування, під час ночівки в карпатських лісах, тому що не дивлячись на побоювання перед людиною, ведмідь може підійти досить близько, щоб поласувати залишками продуктів харчування. Так що ж робити, якщо ти все ж зустрівся з ведмедем? В першу чергу, веди себе так, як ніби-то ведмедя немає! Якщо він зрозуміє, що ти його не боїшся, він постарається забратися подалі від тебе.
Ведмеді взимку
Ведмеді зимують в берлогах. Вони заздалегідь, ще восени, готують місце для зимової сплячки,ведмеді взимку
Ведмеді зимують в берлогах. Вони заздалегідь ще восени готують місце для зимової сплячки, покриваючи землю сухим листям. На відміну від багатьох ссавців, ведмеді зимують (сплять) дуже чуйно. І не дай бог розбудити ведмедя під час зимової сплячки. Якщо ведмідь прокинеться, його називають шатуном. Від голоду взимку він може нападати на будь-яку живність, що попалася йому на шляху і не побоїться напасти на людину, хоча в інший сезон і намагається триматися подалі від людей.
Чим же харчується бурий ведмідь
Ведмеді всеїдні істоти. Раціон харчування ведмедя залежить від сезону. Основним раціоном бурового ведмедя є: ягоди і плоди, гриби, хвоя, трава, дрібні гризуни, комахи, пташині яйця. Кровожерливим хижаком ведмідь може стати через відсутність рослинної їжі, в основному у весняний період. Особливо навесні, після зимової сплячки були помічені випадки нападу ведмедя на домашню худобу. Тому якщо ти зустрів ведмедика в Карпатах, тобі не варто переживати з цього приводу. Адже ведмеді настільки чудові істоти, що якщо у тебе з’явилася можливість помилуватися ведмедем в дикому лісі, то це велика рідкість і вважай тобі пощастило! Коли бачиш цю дивовижну тварину в лісі, починаєш розуміти, що на світі дуже багато всього цікавого і привабливого!