Гори Карпати розташовані на території України і сусідніх з нею держав – Угорщини, Словаччини і Румунії і є найвищою гірською системою цих держав. Тому не дивно, що піші походи в Карпати користуються великою популярністю серед туристів. І не дивно, тут є як популярні маршрути, на зразок тієї ж Чорногори, так і напівдикі і зовсім дикі місця на зразок Гриняв і Мармароша.
Походи по Карпатам мають деякі особливості, властиві тільки цим горам. І до цих особливостей варто бути готовим, щоб це не виявилося для вас несподіваним сюрпризом, який може зіпсувати все задоволення від походу. Потрібно згадати, що гори Карпати досить суворі, не дивлячись на свою уявну нескладність і малу висоту. Тут запросто можна потрапити в затяжні дощі, які можуть йти тиждень не перестаючи, грози, коли гупає так, що здригається весь хребет, або вітер, який ламає дуги біля наметів. Відповідно і спорядження повинне бути для походу по Карпатам більш менш пристойне, і по можливості не промокати, і не продуватися і що там ще. Наявність дощовика тут обов’язково.
В яку пору року найкраще всього ходити в Карпати?
Якщо ви новачок в походах, та й не новачок, взимку і пізньою осінню краще не вибирати ці гори, якщо у вас немає бажання потрапити в ураган з хуртовиною (а така штука не рідкісне де не-будь на хребті Чорногора), це запросто може відбити вам охоту до походів на завжди. Те ж саме можу сказати і про перші пару місяців весни.
Кращий час щоб піти в похід по Карпатам – це період починаючи з кінця травня і до кінця вересня. У верхів’ях вище півтори тисячі в кінці травня і початку червня ще можна зустріти сніг, а нижче вже щосили буяє весна і настає літо. Липень, серпень тут цілком спекотні місяці, з’являються різного роду смакота на зразок грибів і ягід на полонинах і нормальна погода, коли внизу вирує спека, а тут віє приємний вітерець і завжди можна вмиватися холодною джерельною водою з гірського струмка. Але все ж потрібно бути готовим до змін клімату. Жартувати з цими горами я б не радив.
Стежки в Карпатах найчастіше досить заплутані. І ходять тут в основному хребтами. Основні ж труднощі на цих стежках, це альпійська сосна, яка дуже швидко забиває вузенькі стежки, і доводиться брести по цій хвої, постійно за неї чіпляючись і продираючись. Взагалі ж – альпійська сосна це одна з колоритних особливостей маршрутів по Карпатах.
Написав я все це, сам почитав, досить моторошно вийшло)) Чого там робити то?? А не все так просто. Всі ці гори, при всій своїй складності, дуже красиві, особливо влітку. Літо, вітерець, прохолода – все це відмінно поєднується, коли внизу задушливе спекотне літо, а тут благодать. Крім того, тут немає проблем з водою, тут безліч річок, а що може бути краще ніж повалятися на березі річки біля багаття, попередньо скупавшись після довгого переходу? Головне, пам’ятайте про погодні сюрпризи в Карпатах, будьте до них готові, і не забудьте отримати свою частку задоволення і емоцій)))