Східниця – невелике курортне селище, розташоване в Карпатській долині неподалік від Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Курорт з усіх боків оточений віковими лісами і величними горами. Сюди їдуть туристи з усіх куточків України, а також гості з ближнього зарубіжжя. Тут, далеко від шуму і пилу мегаполісу, можна і відпочити і покращити своє здоров’я.
Саме селище невелике, та й місцевих жителів тут ледве набереться 4-5 тисяч. У сезон, за рахунок туристів, кількість проживаючих збільшується в 3-4 рази. Готелі Східниці приймають туристів буквально круглий рік. Високих сезонів тут два – влітку приймають постояльців з дітьми, сімейні пари, які їдуть відпочити і оздоровитися. Взимку на курорті також багато туристів, які їдуть, щоб насолодитися незабутньою красою Карпат, покататися на лижах і бордах, а також покращити здоров’я за допомогою мінеральної води.
Східниця: оздоровлення від природи
Приїхавши в Східницю на відпочинок, ви опинитеся, немов в іншому вимірі. На курорті дихається справді легко – гірське повітря наповнене запахом хвої і ефірних масел від дерев, які тут ростуть. Однак не тільки повітрям і лісами славиться курорт, цілюща мінеральна вода цих місць знайома кожному українцю. Ще в далекі часи про її цілющі властивості знали місцеві жителі. Популярність курорту приніс дослідник-ентузіаст Омелян Стоцький, який у середині минулого століття почав описувати численні джерела мінеральних вод цього місця. З тих пір, відпочинок в Карпатах в Східниці почав набирати обертів.
Що можна відвідати в Східниці
Бескиди. Система гірських хребтів, протяжність яких становить 300 км. Гори тягнуться територією України, Словаччини, Чехії та Польщі. У 1999 році тут створили парк «Сколівські Бескиди». Приїхавши в Східницю на відпочинок влітку, ви отримаєте справжнє задоволення від парку.
Кам’яна Миколаївська церква. Ця церква була побудована в 1695 році, а її дерев’яна дзвіниця в 1821 році.
Державний історико-культурний заповідник «Тустань». На території заповідника є однойменна фортеця, яка виконувала оборонну функцію. Фортеця була створена з каменів-пісковиків з с. Урич.
Кімната-музей народного побуту. Тут можна побачити етнографічні знахідки, які збирають вже більше 20 років.
Парк Стужиця. Ландшафтний регіональний парк Стужиця має площу 4250 га і розташовується на східних схилах Бескидського хребта на висоті 700-1269 м над рівнем моря.
Родовище мінеральних вод. У Східниці 38 джерел і 17 свердловин. Для тих, хто приїхав на відпочинок в Східницю, доступні 10 джерел і 3 свердловини мінеральних вод з різним хімічним складом.
Східниця – житло на будь-який смак
Спланувавши маршрут подорожі, вам буде необхідно визначитися з житлом. На цьому курорті переважає приватний сектор – садиби, вілли, будинки. Готелі тут теж є, але не в такій кількості, як, наприклад, в Буковелі. Зняти житло в Східниці можна заздалегідь, скориставшись нашим сайтом. Ми пропонуємо актуальні варіанти розміщення з докладним описом.
Бюджетні готелі в Східниці – відпочинок по кишені
Одні з найпопулярніших місць для розміщення – це комфортабельні готелі Східниці класу 2 зірки, за цілком прийнятною вартістю. У номерах є кондиціонер, душ, телевізор з кабельними каналами. Готелі Східниці, як правило, мають у своєму розпорядженні власні ресторани, кафе або їдальні, де можна смачно поїсти. Нерідко меню розробляється лікарем спеціально для постояльців.
Вартість проживання у Східниці
Ціни на готелі в Східниці цілком доступні, причому розраховані на різні категорії відпочиваючих. Так, в сезон середня вартість двомісного номера в добу складе:
4 * – 50-70 $;
3 * – 20-60 $;
2 * – 10-20 $;
Забронювати готель в Східниці можна за дуже вигідною ціною, якщо заздалегідь про це подбати. Причому ті, хто хоче підлікуватися, можуть вибрати для поїздки міжсезоння, коли вартість проживання навіть в дорогих закладах суттєво знижується. Малобюджетні готелі Східниці – це вілли і котеджі, міні-готелі і пансіонати. Тут можна без проблем розміститися за 20-35 доларів на добу. Можна зняти кімнату в приватному домоволодінні – це обійдеться ще дешевше.